Predstavujeme rodinné vinárstvo

Spod malých karpát

CARPATE DIEM

Náš príbeh

Sme rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré vzniklo v roku 2012. Pretože sme si vedomí toho, že len z kvalitnej suroviny môžeme vyrobiť kvalitné víno, vysádzame a obhospodarujeme vlastné vinohrady. Naše vína vyrábame hlavne z hrozna z vlastných malokarpatských viníc.

Ako sme začínali

Začiatky boli plné nadšenia. Prvé vína sme vyrábali pre zábavu a potešenie našich priateľov v pôvodnej malej kamennej pivnici v časti Šenkvíc, nazývanej Kozare. Nad pivnicou sme v roku 2013 vysadili nový vinohrad. Dnes tieto priestory slúžia na ochutnávky a riadené degustácie.
Rastúci dopyt po našom víne nás ale donútil uvažovať nad novými, väčšími priestormi, do ktorých by sme presunuli rozrastajúcu sa výrobu, sklad, ale i predajňu vína a nové degustačné priestory. Sen sa nám začal plniť v roku 2016, keď firma investovala do kúpy priestorov bývalých skladov ovocia a zeleniny NUPOD v Šenkviciach, projektovaných Ing. Arch. Emilom Bellušom.

Rodinné vinárstvo

Dnes budujeme moderné vinárstvo s progresívnymi technológiami. Rozsiahle priestory sú v štádiu rekonštrukcie. Na jar roku 2020 privítame u nás prvých návštevníkov v novej vinotéke.
Našou snahou je, aby výrobné procesy a technológie pestovania a spracovania hrozna a výroby vína odrážali najnovšie trendy vo vinohradníctve a vinárstve a zároveň boli v súlade s prírodou.
To, čo však navždy ostane a nezmení sa je rodinná tradícia a láska k vínu.

Remeselné majstrovstvo

Vína z vinárstva CARPATE DIEM odrážajú charakter našich viníc, z ktorých surovina pochádza. Sú obhospodarované metódou integrovanej ochrany. V rámci ochrany pred chorobami viniča používame prípravky spoločnosti Bioka.
Vďaka našim technologickým postupom vyrábame vína, ktoré sú zdravotne vyhovujúce. Výsledky rozboru vzoriek vín v certifikovanom laboratóriu potvrdili, že hladina histamínu v nich je veľmi nízka až nulová. Momentálne teda máme v portfóliu väčšinu vín s hladinou histamínu na úrovni, ktorú tolerujú aj histaminici.

Naša vízia

Postupným budovaním chceme našim konzumentom prinášať moderné vína odzrkadľujúce charakter Modranského vinohradníckeho rajónu.

Rodinné vinárstvo

Spod malých karpát

Galéria

Rodinné vinárstvo

U

Navštívte našu vinotéku

Osobne vám radi predstavíme aktuálnu ponuku vín a muštov.